31-01-2020

Brązowy medal Mistrzostw Warszawy w tenisie stołowym dla Szkoły Podstawowej nr 68

W styczniu odbyły się finały Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym. Znakomicie zaprezentowała się w nich reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 68 im. Artura Oppmana, która w kategorii dzieci wywalczyła brązowy medal.

W tej kategorii startowali chłopcy urodzeni w roku 2007 i młodsi. W skład zwycięskiej reprezentacji wchodzili: Maksymilian Milewski, Jan Stachowiak i Adam Kuran. Trenerem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego – Pan Jarosław Śliwiński.

Zawodnicy najpierw zdobyli pierwsze miejsce w grudniowych eliminacjach żoliborskich, a następnie rywalizowali z przedstawicielami wszystkich warszawskich dzielnic. W pierwszej fazie grupowej chłopcy zmierzyli się z drużynami z Mokotowa i Białołęki, a w kolejnej grupie z zespołami Ursynowa i Bielan. Z obu grup nasi zawodnicy wyszli z drugich miejsc, grając coraz lepiej w każdym kolejnym spotkaniu.

W ostatnim dniu rywalizacji rozgrywki toczyły się w 2 grupach po 4 zespoły. Mistrzowie Żoliborza trafili do grupy ze szkołami z Białołęki, Wilanowa i Targówka. Dwukrotnie wygrali po 3:0 i zanotowali jedną przegraną, dzięki czemu uzyskali awans do półfinału. Po wyrównanym spotkaniu Żoliborzanie ulegli rówieśnikom z Ursynowa i przyszło im grać o 3 miejsce WOM. W ostatnim meczu turnieju chłopcy pokonali zawodników z Ochoty 3:0 i zdobyli brązowy medal Warszawskiej Olimpiady Młodzieży!