pl en de fr

Urząd Dzielnicowy

Wprowadzamy kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniamy zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszamy działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

Około tysiąca warszawskich rodzin nie złożyło wniosków rekrutacyjnych o przyjęcie dziecka do przedszkola lub szkoły podstawowej. Dlatego, wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, Warszawa podjęła decyzję o przedłużeniu rekrutacji.

W związku z obecną sytuacją kryzysową i stanem epidemii w Polsce, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski  zdecydował o wstrzymaniu wysyłki decyzji o wysokości podatku od nieruchomości na 2020 r. To bardzo ważna wiadomość dla mieszkańców Warszawy.

Mieszkańcy Warszawy mogą znów korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej. Od 26 marca adwokaci i radcy udzielają jej zdalnie. Na Żoliborzu konsultacje udzielane są od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-13:00 oraz 15:00-19:00.

Miasto Stołeczne Warszawa uruchamia Psychologiczne Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów. Od środy, 25 marca działa pomoc skierowana do osób, które znalazły się trudnej sytuacji w związku z pandemią koronawirusa – w szczególności w zakresie edukacji.

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza