pl en de fr
11-02-2020

Już otwarty odcinek ul. Ludwika Rydygiera na Żoliborzu

Ukończona została budowa 246-metrowego odcinka ulicy Ludwika Rydygiera na warszawskim Żoliborzu, który połączy Żoliborz Południowy z ulicą Powązkowską. Brakujący odcinek ul. L. Rydygiera, przy którym powstała część osiedla Żoliborz Artystyczny zrealizowała firma Dom Development w porozumieniu z Urzędem Dzielnicy Żoliborz, który przejmie jego zarządzanie. Inwestor wraz z Burmistrzem Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy dokonali dziś oficjalnie uroczystego otwarcia fragmentu ulicy.

Inwestycja realizowana była przez trzy miesiące i objęła budowę odcinka ul. L. Rydygiera od ul. Przasnyskiej do Powązkowskiej. Dom Development wykonał pas jezdni, chodniki, ścieżkę rowerową, zatoki parkingowe dla 23 aut, dwie zatoki autobusowe z wiatami i liczne trawniki z nasadzeniami. Wzdłuż wybudowanej ulicy posadzonych zostało 47 drzew (platany klonolistne).

Oddany przez inwestora w zarząd dzielnicy odcinek ulicy L. Rydygiera znacznie ułatwi komunikację mieszkańców Żoliborza Południowego z ulicą Powązkowską. Przedłużenie ul. L. Rydygiera jest zamknięciem osi drogowej, która ciągnie się od Cytadeli poprzez al. Wojska Polskiego, Pl. Inwalidów i Pl. Grunwaldzki. Zamknięciem tej osi w naturalny sposób stał się Plac Czesława Niemena na Żoliborzu Artystycznym zrealizowany przez Dom Development w 2013 roku.

Przebudowa ulicy Ludwika Rydygiera, w tym budowa otwieranego dzisiaj odcinka, to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych realizowanych przez Zarząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy. Cieszymy się z udanej współpracy z inwestorem Dom Development, który zrealizował projekt drogowy pomiędzy Przasnyską a Powązkowską zgodnie z deklaracjami. Staramy się, by dzielnica rozwijała się w zrównoważony sposób w różnych jej częściach. W kolejnych latach chcemy m.in. zwiększać drzewostan na Żoliborzu. Wzdłuż nowego odcinka ulicy L. Rydygiera w porozumieniu z nami inwestor dokonał nasadzeń 47 drzew, co wpisuje się w nasz plan zazieleniania całej przebudowywanej ulicy – mówi Paweł Michalec, Burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Dbałość o wysoką jakość naszych inwestycji i komfort życia ich przyszłych mieszkańców są wpisane w DNA Dom Development. Realizujemy także dodatkowe inwestycje infrastrukturalne, z których korzysta zarówno społeczność naszych osiedli jak i okoliczni mieszkańcy. Razem z Urzędem Dzielnicy Żoliborz wypracowaliśmy przemyślane projekty drogowe. Podczas budowy pierwszej części Żoliborza Artystycznego zrealizowaliśmy ulice Kaliny Jędrusik, Stanisława Dygata oraz Plac Czesława Niemena. Podczas realizacji drugiej części, czyli w nowej odsłonie Żoliborza Artystycznego, oddaliśmy pierwszy etap ulicy Zygmunta Hübnera i długo wyczekiwany odcinek istniejącej już ul. Ludwika Rydygiera łączący się z ulicą Powązkowską. Dotychczas mieszkańcy Żoliborza Południowego mogli jedynie dojść lub dojechać do Powązkowskiej bardzo małą lokalną uliczką Duchnicką lub ulicą Krasińskiego. Czujemy się odpowiedzialni za współtworzenie przestrzeni miejskiej, która ma służyć lokalnym społecznościom – mówi Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development S.A.

 

84659015 238351820517356 5795456022558539776 n

84751568 213504143153092 2001091551731646464 n

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza