Z życia dzielnicy

Tylko do 29 czerwca br. można składać wnioski o oddłużenie mieszkania komunalnego. W ramach II edycji programu „Restrukturyzacja zadłużenia w mieszkaniach komunalnych” możliwe jest uzyskanie umorzenia nawet 60 proc. kwoty zadłużenia. Na Żoliborzu obecnie zawartych jest 118 umów o restrukturyzacji zadłużenia.

Ponad 732 tys. zł wyniosło wsparcie dla żoliborskich przedsiębiorców, którzy zmuszeni byli do ograniczenia swojej działalności z powodu epidemii koronawirusa i wprowadzonych ograniczeń w ich działalności. Obniżane zostały czynsze za najem lokali z zasobów miejskich, dzierżawy nieruchomości, opłaty za koncesję na alkohol oraz na zajęcie pasa drogowego na postawienie ogródków gastronomicznych.

Stosunkowo późna i chłodna wiosna spowodowały znaczne opóźnienie wegetacji roślin. Tegoroczne zimowe opady śniegu dobrze zaopatrzyły podłoże w wodę, a wiosenne opady deszczu przyczyniają się do prawidłowego wykorzystania przez rośliny składników pokarmowych z gleby. Powoduje to, że jest ona dużo lepiej nawodniona i nadszedł optymalny czas na rozpoczęcie pierwszego koszenia traw na Żoliborzu.

W najnowszym raporcie „Gmina na 5!” badającym dobre praktyki w obsłudze przedsiębiorców, Żoliborz po raz pierwszy zdobył tytuł „Złotej Gminy na 5!” z liczbą punktów 31, co dało nam czwartą pozycję w rankingu. 7 już edycja realizowana była przez Studenckie Koło Naukowe Akceleracji działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowe w Warszawie.

Koncepcję architektoniczno-urbanistyczną modernizacji kompleksu sportowego Ośrodka Sportu i Rekreacji na Żoliborzu oraz stadionu RKS Marymont przygotuje spółka Chapman Taylor International Services z siedzibą Nowogrodzka 47A w Warszawie. W czwartek, 20 maja Michał Szpakiewicz, dyrektor OSiR Żoliborz oraz Rafał Giersz, członek zarządu Chapman Taylor International Services podpisali umowę o współpracy.